W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

13.01.2016

30. Old Lady makeover / Przemiana starszej damy - part 2/2

Druga część opowieści o metamorfozie starego mebla już na Was czeka!
Zapraszam :)
Ewa


Bieliźniarka malowana farbami mlecznymi i kredowymi
 

3 komentarze:

 1. Witaj Ewo!
  Piękne te twoje metamorfozy. Ja w domu, w którym zamieszkałam jakiś czas temu, zastałam boazerię. Czas i słońce zrobiły swoje i po kilkudziesięciu (zapewne)latach, nabrała ona przebrzydłego koloru. Z uwagi na to, że remont przeprowadzamy na miarę możliwości finansowych i tych czasowych, z boazerią nic do tej pory nie zrobiliśmy. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przemalowaniem jej, jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że chciałabym użyć farb kredowych, jednak ciągle zastanawiam się czy da się zrobić coś, aby zachować strukturę drewna? Jak malować, aby uzyskać taki efekt? Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Pozdrawiam.
  Justyna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Dziękuję :)
   Miałam kilka klientek, które kupowały farbę ode mnie, aby pomalować boazerię. Wybierały farbę kredową, ponieważ nie chiały szlifować boazerii. W takim przypadku malowanie się sprawdza, ale było na lakierowanej powierzchni, więc było na gładko, z pełnym kryciem.
   Strukturę drewna najłatwiej byłoby utrzymać szlifując najpierw powierzchnię a potem malując ją farbą mleczną - ta farba jest idealna do surowego drewna, ponieważ wnika w strukturę drewna, nie kryje usłojenia a nigdy nie odpryśnie, nie będzie się łuszczyć.
   Jeśli nie ma woli na szlifowanie, można spróbować malowania mocno rozcieńczoną farbą kredową, ale nie wiem czy w takim wypadku pokryje ona kolor, który teraz Ciebie męczy.
   Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli nadal masz wątpliwości - proszę zadzwoń, przez telefon postaram się wyjaśnić.
   Pozdrawiam,
   Ewa

   Usuń
 2. Do renowacji ta farba jest świetna

  OdpowiedzUsuń