W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

03.01.2016

28. Projects from 2015 - Wspominki z 2015 #1

Mam plan na początek nowego roku - pokazać na blogu kilka prac z roku zeszłego. Pokazywane na Instagramie, tutaj jeszcze nie. Dziś część pierwsza.
Urocza, całkiem spora komoda. Malowana, zgodnie z życzeniem, kolorem Milk z Autentico Vintage Chalk Paint. Zawoskowana jasnym woskiem. Malowanie na gładko, bez przecierki.
Przyjemna była praca nad tą komodą a efekt bardzo zadowolił właścicieli :)

Wkrótce więcej zdjęć na slowhomeproject.blogspot.pl - zapraszam na mój nowy/stary blog.

 

4 komentarze:

 1. Pani Ewo, mam pytanie co czyni się w przypadku uszkodzenia farby np. w wyniku użytkowania. czy trzeba ,,ściagać" ten wosk? Wybiegam na przyszłość bo jeszcze nie zaczęłam przygody z farbami kredowymi. Co zrobić jesli np. kolor się znudzi bądź będzie nie taki jak byśmy sobie wymarzyli?
  z farbami akryl, lakier, lakierobejca wiem jak sobie poradzić, z tymi nie wiem nic bo i nikt o tym nie pisze. Proszę o odpowiedź. Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za pytania :)
   1. Jeśli farba uszkodzi się miejscowo (jakas rysa, odprysk od uderzenia) należy miejsce uszkodzenia przetrzeć papierem ściernym (np 120, 220), aby zdjąć na fragmencie wosk i wyrównać powierzchnię, następnie kroplą farby zamalować uszkodzenie. Jak wyschnie - zawoskować naprawiane miejsce i gotowe;
   2. Jeśli pomalujemy mebel i kolor nam nie pasuje, to mozemy farbę zmyć wodą z mydłem, o ile nie położyliśmy wosku;
   3. Jeśli kolor nam się znudzi po roku, dwóch, to możemy pomalować znowu mebel (pod warunkiem, że wosk był dawno kładziony i mebel nie był dla konserwacji niedawno ponownie woskowany);
   4. Jeśli wartstw farby i wosku jest już trochę, to lepiej preparatem do ściągania powłok malarskich zdjąć farbę i wosk, mebel oczyscić do surowego drewna i jeśli jest taka wola - malować na nowo :)
   Pozdrawiam serdecznie,
   Ewa

   Usuń
  2. Witam serdecznie,
   Mam pytanko czym pomalowała Pani uchwyty w komodzie?

   Pozdrawiam
   Monika

   Usuń
  3. Oczyściłam je (umyłam mydłem malarskim) i "odżywiłam" olejem konopnym Hemp Oil z linii produktów Miss Mustard Seed (dostępny w moim sklepie internetowym www.hemma.pl).
   Pozdrawiam :)
   Ewa

   Usuń