W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

07.08.2015

25. This summer! Chill out your chair

Niesamowicie gorący letni dzień dobiega końca. W taką pogodę lepiej wspominać pracę, niż pracować. Zaczynam weekend, trochę zajęć sobie zaplanowałam, ale póki co odpoczywam i przeglądam zdjęcia.

Poniżej ślad przemiany sześciu krzeseł. Lakierowane sosnowe meble to wdzięczny materiał do malowania. Malowanie bez szlifowania mebli to sama przyjemność. Tutaj był pomysł, aby trzy krzesła pomalować na szaro a trzy na biało. Wybrany został kolor Milk z Autentico Vintage Chalk Paint oraz French Grey z Autentico. Krzesła były malowane na gładko, bez przecierek, czy stylizowania. Po pomalowaniu farbę zabezpieczyłam woskiem i wypolerowałam bawełnianą szmatką.

Polecam, na letnie dni i nie tylko.

https://instagram.com/kredowemeblove/?ref=badge5 komentarzy:

 1. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie ile zużyła Pani farby ? Bo też przymierzam się do takiej przemiany i nie jestem pewna jaka ilość będzie odpowiednia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dwukrotne pomalowanie trzech krzeseł w szarym kolorze zużyłam pół litra farby, czyli połowę puszki. Biała farba - jeśli Pani krzesła są ciemniejsze - proszę się nastawić, że jeśli malowanie ma być na gładko, to trzy warstwy farby mogą być potrzebne, więc maksymalnie 2/3 puszki.
   Powodzenia w malowaniu!
   Pozdrawiam,
   Ewa

   Usuń
  2. Bardzo dziękuje za pomoc! Mam nadzieje,że sobie poradzę pierwsze podejście z glazurą do drewna i szafkami kuchennymi , wyszło mi bardzo dobrze, więc liczę na to że i w tym przypadku tak będzie :)
   Pozdrawiam,
   Kasia

   Usuń