W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

04.08.2015

24. Wake me up!

Strych, piwnica, balkon, garaż - stare meble tam często mają swoje zesłanie. Niepotrzebne, zniszczone, porysowane a może już tylko niemodne, niepasujące do nowego wystroju - raz wystawione poza granice "zamieszkania", rzadko kiedy wracają. Po latach kurzenia się, przestawiania z kąta w kąt, nie wyglądają lepiej jak w momencie, gdy podjęta została decyzja o ich usunięciu z domowego widnokręgu.

Niegdyś sentyment uchronił je przed wyrzuceniem, teraz mimo sentymentu drażni ich zapach, chęć przywrócenia dawnej świetności skutecznie odgania wizja godzin spędzonych przy szlifowaniu, czyszczeniu, lakierowaniu. Jest myśl, aby dać stary mebel do renowacji, skoro żal wyrzucić a potem refleksja, że to przecież żaden antyk, by inwestować weń pieniądze.

Ja polecam – wyciągnąć starocie z kąta, umyć je dobrze, odtłuścić wodą z mydłem malarskim lub płynem do mycia naczyń, jak trzeba to podszlifować tam, gdzie ewidentnie coś się łuszczy, podkleić to co wyraźnie odpada a na resztę przymknąć oko i całość pomalować, nawoskować i cieszyć się starym-nowym meblem.

Na przykład tak, jak poniżej to pokazałam (malowanie Autentico Vintage Chalk Paint - kolor Linen i Milk, zabezpieczone bezbarwnym woskiem). 

https://instagram.com/kredowemeblove/?ref=badge

Pozdrawiam serdecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz