W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

24.01.2015

22. Keep calm and change it with Autentico


Lubię treściwy angielski zwrot nap time project - dotyczy on tego, co praktykuje każda matka małego dziecka. Najprościej ujmując: zasnęło? wreszcie śpi? drzemka w domu? w ciągu dnia? Super, wreszcie można: wstawić pranie/rozwiesić pranie/ugotować obiad/wziąć prysznic/wypić ciepłą (!) kawę* - lista jest długa a drzemka zawsze za krótka. Jeżeli mama oprócz tzw. pracy w domu (która nigdy się nie kończy, bo zawsze, ale to zawsze, jest coś do zrobienia) prowadzi np. swoją działalność gospodarczą, zajmuje się rękodziełem, ma jakąś pasję, hobby, któremu oddaje się w wolnych chwilach - to taka mama podczas drzemki swojej pociechy potrafi zrobić tyle, ile w ciągu całej reszty dnia jej się nie uda. Pełna mobilizacja i maksymalne wykorzystanie każdej minuty, aby daną czynność zacząć i skończyć póki dziecko śpi - oto definicja nap time project :)

Casa Blanca - Autentico Vintage Chalk Paint

Bardzo lubię mój dom i wspaniale się w nim czuję, poniekąd dlatego że nie aspiruję do standardów Perfekcyjnej Pani Domu i nad większością spraw przechodzę do porządku dziennego. Nie zadręczam się i rozkładam w czasie domowe obowiązki - gdybym tego nie robiła, to szybko bym ze zgryzoty osiwiała a na razie nie mam na to ochoty. Siwieć będę w swoim czasie a sterta prania do prasowania może jeszcze trochę urosnąć. Natomiast na moje krzesła nie mogłam już patrzeć i jak tylko w poprzednią sobotę nadarzyła się okazja - szybkie działanie podczas drzemki najmłodszego dziecka ukoiło nerwy moje.

Before and after - Casa Blanca Autentico Vintage Chalk Paint
Krzesła kupione zostały kilka lat temu w Ikea, w tej chwili chyba już ich nie produkują. Może nieszczególnie urodziwe, ale wygodne i stabilne - z dnia na dzień coraz bardziej drażnił mnie ich kolor a ponieważ nie mam w zwyczaju mebli wyrzucać, ale je przerabiać, więc krzesła zostały pomalowane na biało, aby nie irytowały i pasowały do innych mebli. Dwugodzinna drzemka najmłodszej pociechy, jedna grubsza warstwa farby Autentico w kolorze Casa Blanca, bezbarwny wosk, kilka minut przecierania na kantach i już, krzesła nie irytują. Po prawdzie, na razie pomalowane są dwa z czterech, ale te dwa ciemne zostały chwilowo schowane, czekają na następną dłuższą weekendową drzemkę a mój błogostan trwa. 


www.malowaniemebli.plTak, wiem, wypadałoby obicia zmienić, ale póki co, to też odkładam na którąś kolejną drzemkę :)

* niepotrzebne skreślić lub wszystko odznaczyć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz