W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

07.01.2015

19. Authentic colors of Autentico

W poprzednim wpisie wspomniałam o kilku białych kolorach Autentico. Teraz chciałabym opisać trochę więcej na temat kolorów farby Autentico Vintage Chalk Paint.

Tytułem wstępu - farba kredowa to produkt znany od wieków, w tej chwili dostępny w nowej (nowocześniejszej) odsłonie, jako Autentico Vintage Chalk Paint, czyli farba do dekorowania, malowania, stylizowania mebli i innych przedmiotów. Puszka farby Autentico zawiera około 35% kredy, dzięki czemu farba ma doskonałą przyczepność przy zachowaniu stosownej porowatości a to umożliwia dobre przyjęcie wosku do drewna, który zabezpiecza powierzchnię pomalowanego mebla. Farbą kredową Autentico wygodnie się maluje, ponieważ bardzo łatwo się ją rozprowadza, farba dobrze kryje i szybko schnie. Co najważniejsze - nie trzeba szlifować powierzchni przed malowaniem, więc można malować meble lakierowane, bejcowane, politurowane itd. Prosto i wygodnie można zrobić przecierki w stylu shabby chic lub pomalować mebel na gładko - każdorazowo trzeba zabezpieczyć powierzchnię woskiem Autentico (lub Sealerem). Pomalowane meble mają ciepłą, matową, przyjemną w dotyku powierzchnię. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest również, że farby Autentico są ekologiczne i bezpieczne dla dzieci - można malować farbami kredowymi w obecności dzieci oraz malować tymi farbami meble dla dzieci (farba ma stosowny certyfikat zgodności z normą EN 71-3 Bezpieczeństwo Zabawek).Farby kredowe Autentico, produkowane w Anglii, dostępne są w wielu krajach Europy, ale również w Australii, Nowej Zelandii. Sprzedawane są bezpośrednio przez stokistów (np. nasze Kredowe Meblove:) - sprzedawców Autentico, którzy oprócz sprzedaży farb, wosków i innych produktów Autentico (klej do decoupage, medium do transferu, preparat do spękań i in.) malują meble za zlecenie, prowadzą warsztaty, uczą i propagują malowanie mebli farbami kredowymi.


Karty kolorów Autentico obejmują kolory w różnych barwach i odcieniach, wszystkie kolory się uzupełniają i pozwalają na realizację wielu pięknych projektów. Poniżej zdjęcia wzornika kolorów - ręcznie malowane karty kolorów Autentico, przygotowane przez dystrybutora farb Autentico na Polskę. Wszystkie przedstawione kolory są dostępne zarówno w pojemności 1 litr (puszka), jak i 100ml (tester).Kolory farby kredowej Autentico są piękne, łatwo jest wybrać kolor odpowiedni do danego projektu. Dobrze jest, jeśli dozna się kolorowego zawrotu głowy, skonsultować się ze stokistą Autentico - zawsze doradzi, podpowie z doświadczenia, jaki kolor czym się charakteryzuje, jeżeli nie ma możliwości zobaczenia kolorów Autentico na żywo, w sklepie stacjonarnym czy pracowni sprzedawcy.


Jeszcze, nie mogę nie wspomnieć o nowości w Polsce - kredowe farby metaliczne są już dostępne u sprzedawców! W czterech kolorach - Old Gold (stare złoto), New Gold (złoto), Ancient Copper (miedziany) i Silver Pearl (srebno-perłowy) - mogą dodać blasku przedmiotom i meblom w sposób subtelny (jedna warstwa farby) lub zdecydowany (dwie warstwy farby, pełne krycie). Tych farb nie impregnujemy woskiem. O woskach Autentico, ich rodzajach, kolorach - post już wkrótce :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz