W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

08.07.2014

12. Stool. Still. Autentico.

Lubię zdjęcia dowodzące awansu z kuchni "na salony" tzw. zwykłych taboretów. Tak zwanych, bo stołeczki, które możemy zobaczyć np. na poniższych zdjęciach, wcale nie są zwykłe. Są pomalowane, ciekawie wykończone i dzięki temu stanowią ozdobę wnętrza pełniąc jednocześnie funkcję np. małego stolika w pokoju dziennym lub sypialni.

www.malowaniemebli.plhttp://www.pinterest.com/pin/323766660684910025/
http://www.pinterest.com/pin/323766660684876710/


http://www.pinterest.com/pin/323766660684891262

http://www.pinterest.com/pin/323766660684891316/

Ktoś powie "no tak, na takich zdjęciach wszystko wygląda wspaniale, ja też mam zwyczajne drewniane taborety w domu, ale moje tak nie wyglądają i do salonu ich nie wstawię".

Ja odpowiem "dlaczego nie"? Wystarczy je pomalować farbą kredową - będą mogły pełnić funkcję dekoracyjną :)

Dostałam do pomalowania dwa dość nieco zniszczone stołeczki - były ubytki lakieru, drewna, ślady małych psich zębów itp itd :) 
Umyłam je dobrze, odtłuściłam, wypełniłam braki szpachlą do drewna i pomalowałam kolorem White Cliff. Farby Autentico są dobrze kryjące, stołeczki miały być pomalowane na gładko bez przecierki, więc położyłam dwie warstwy farby i jasny wosk Autentico. Przetarłam bardzo drobnym papierem ściernym z wierzchu i wypolerowałam bawełnianą szmatką.www.malowaniemebli.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz