W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

04.02.2014

2. Family friendly hobby

Co jest takiego wyjątkowego w farbie kredowej?
Złe pytanie. 

Dużo bardziej mnie zainteresowało, czego nie ma w farbie kredowej. Nie ma w niej szkodliwych związków chemicznych, stężenie lotnych zanieczyszczeń organicznych (VOC) jest bardzo niskie i nie ma potrzeby używania rozpuszczalników.
Nie jestem eko-przeczulona, ale dbam o zdrowie swoje i swoich dzieci. Uważam, że gdybym używała innej farby niż Autentico, to nie byłoby możliwe aby moja córeczka spała obok, gdy ja po raz pierwszy malowałam tymi farbami swoje mocno zniszczone krzesło.

I tyle. Te farby mają mnóstwo zalet (do nich wrócę niebawem), ale dla mnie najważniejsze jest to, że podczas ich używania nie muszę uciekać do jakiegoś dobrze wentylowanego, odizolowanego pomieszczenia. Moje malowanie jest przyjazne rodzinie i nie odciąga mnie od niej.

*     *     *

What is so special about the chalk paints?
Well, wrong question.
Much more interesting to me was: what is not included in the chalk paints. They have no harmful chemicals, the concentration of volatile organic contaminants (VOCs) is very low and there is no need to use solvents.
I'm not some eco-freak, but I deeply care about the health of my children. I think that if I had used a different paint than Autentico, it would not be possible to have my daughter sleeping next me while I was painting for the first time with Autentico - my own badly damaged chair.
That's all. These paints have a lot of advantages (to which I will shortly return ), but for me the most importantthing is that when I'm using them I do not have to hide myself in a well-ventilated, insulated room. My painting is family friendly and it is not pulling me away from my kids.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz