W ramach przywitania - jestem Ewa a tutaj działam jako Autentico Fanatico. Jestem autentycznie zakręcona na punkcie mebli, ich malowania i stylizacji.

Mam sklep on-line farbami do mebli (www.farbadomebli.pl).
Prowadzę warsztaty malowania farbami kredowymi, farbami mineralnymi, akrylowymi i farbami mlecznymi.
Maluję i stylizuję meble dla siebie i na zlecenie; wykonuje też inne dekoracje przy użyciu farb kredowych, mlecznych, mieralnych i nie tylko.

Mam też stron informacyjną - porady, wybór farby do mebli, malowanie mebli - www.malowaniemebli.pl.

Zapraszam też na mój drugi blog, gdzie obecnie publikuję: slowhomeproject.blogspot.com/

Pozdrawiam!

07.02.2014

3. I care about You my old friend... Part 1.

Najbardziej lubię jak ktoś w poniższy sposób pokazuje zmianę mebla przy użyciu farb kredowych - taki szybki rzut oka na stan "przed" i "po". Właśnie takie zdjęcia, jak to przykładowe poniżej, zaciekawiły mnie i m.in. dzięki nim zwróciłam uwagę na farby kredowe:
I like the most when someone is showing on single image the change of the furniture painted with chalk paint - quick glance at the state of the item "before" and "after". Such pictures as below, caught my eye, and thanks to them I became interested in the chalk paints:

Z wrodzoną skromnością zaznaczę, że na pewno wkrótce bez trudu ogarnę komodę na wzór powyższy, ale w tej chwili przezornie skupię się na znacznie prostszym elemencie wystroju mojego domu:
With my inborn modesty I would like to point out, that surely soon I will manage to transform easily such dresser as the one above, but at the moment I will be precaution and I will focus on below presented (easier to handle) element:
Ten bujany fotel ma dla mnie wielką wartość sentymentalną, ma też już ponad 40 lat i swoją historię związaną z moją rodziną. Trwa on na posterunku, jest wygodnym towarzyszem w chwilach relaksu i jak dotąd dzielnie wytrzymuje zabawy dzieci, które nie mają czasami dla niego żadnego respektu, więc w mojej opinii w pełni zasłużył na odświeżenie:
This rocking chair has great sentimental value for me, it also is more than 40 years old  and its history connected with my family. It firmly stands on its position, it is a comfortable companion when relax is needed and so far it bravely withstands the power of children, who sometimes do not have any respect for ist age and state. So, in my opinion it surely deserves to be refreshed:

Oto mój zestaw startowy:
That is my starting kit:


Tak wiem, imponujący, ale nieraz niepozorne są początki wielkich przedsięwzięć ;)
Tak więc działam:
Yes, I know, it is very impressing, but huge enterprises often have inconspicious begins ;)
So I have started:  


Ciąg dalszy nastąpi.
To be continued.

4 komentarze:

 1. A ja - zarozumiałe stworzenie - myślałam, to że dzięki mnie polubiłaś chalkpainty ;) Ale oczywiście, masz rację z tymi zdjęciami. Do boju, kochana! Nie mogę się doczekać efektów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Parafrazując - sukces ma wiele matek ;) :D
  Dziękuję za wsparcie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Malowałam niedawno podobny fotel na kolor Polar Blue. Rozkręciłam go na części, bo tak było mi łatwiej malować :) Zwróć szczególną uwagę na płozy - wykonują ciężką pracę pod obciążeniem. Aby dobrze zabezpieczyć farbę na tak mocno pracującej powierzchni dobrze jest nawoskować ją kilkukrotnie w odstępie kilku dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wskazówkę! Płozy są bardzo zniszczone, muszę im poświęcić dużo uwagi.
   Pozdrawiam.

   Usuń